rzadka-rasa-singapurska

Czego potrzebują koty do szczęścia?

Czego potrzebują koty do szczęścia?

Czego potrzebują koty? Podstawowym wyposażeniem domu dla kota zajmę się później, teraz chciałabym omówić czynniki, które mają znaczący wpływ na to, czy nasz kot będzie czuł się u nas szczęśliwy.

Dla kota niezbędne jest:

1.zdrowa dieta

2. czysta kuweta

3. przytulne, ciepłe miejsce do spania

4. bezpieczne otoczenie

Chodzi tutaj głównie, osiatkowany balkon, okna. Czy nasz kot jest wychodzący czy też nie. Elementy niebezpieczne, które kot może połknąć podczas naszej nieobecności typu gumki do włosów, sznurki, drobne zabawki itp.

5. opieka zdrowotna

Czy robimy kontrolę stanu futra, pazurków, uszu, uzębienia. Czy  dobrze odczytujemy koci język o tym, że naszemu pupilkowi coś dolega i odpowiednio reagujemy np. odwiedzając weterynarza.

 

Czy to koniec listy? Oczywiście, że nie. Spełniając te oczekiwania, kot z pewnością będzie zadowolony, ale czy w pełni szczęśliwy? Żeby, był szczęśliwym i mruczącym kotem, musimy zapewnić mu coś jeszcze. Czego potrzebują koty do pełnego szczęścia?

6. Miłości i szacunku

Trzeba poznać potrzeby naszego mruczka i szanować jego indywidualność, z całym pakietem kocich cech i trybu życia. Każdy kot, nawet ten, który mało to pokazuje na zewnątrz, potrzebuje miłości, czułości, uwagi, pieszczot, rozmów, jest to ważne dla jego poczucia szczęścia.

czego potrzebują koty do szczęścia szczęśliwy kot

7. Regularnego planu dnia

Koty bardzo szybko się przyzwyczajają, dlatego cenią sobie niezmienny plan dnia i punktualne posiłki.

8. Wspólnych rytuałów

Rytuały stanowią bardzo ważną sprawę w życiu kota. Są to między innymi codzienne zwyczaje, jak pielęgnacja i higiena, np. kąpiel, obcinanie pazurków, godziny zabawy i głaskania, to daje kotu poczucie bezpieczeństwa, przy okazji wzmacniając więź kocio-ludzką. Jeśli chcesz poczytać, dlaczego zabawa z kotem jest bardzo ważna dla jego zdrowia i rozwoju, to zapraszam tutaj https://singalove.pl/zabawa-z-kotem/

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=3lMSc5n5ShI

Skąd mam wiedzieć, czy mój kot jest szczęśliwy? O tym wkrótce.

Czy dodałabyś coś jeszcze do tej listy? Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego, czego potrzebują koty do szczęścia 🙂

 

 

 

Zostaw Komentarz