kot singapurski opis rasy Singapura charakter

Singapura – charakter kotów singapurskich

Singapura – charakter najmniejszych kotów domowych na świecie

Singapura – charakter kotów singapurskich, i w ogóle sama rasa, jest jeszcze mało znana w Polsce.

Jako hodowca kotów singapurskich staram się zapoznać ludzi z tymi uroczymi maluszkami.

Zacznę od opisu charakteru kotów rasy Singapura, bo to mnie w nich najbardziej urzeka 🙂

W kolejnym wpisie pojawi się opis wyglądu kotów singapurskich.

W książce „Piękne koty” autorstwa Tamsina Pickerala możemy przeczytać jeden z najbardziej trafnych opisów rasy Singapura:

„Koty singapurskie to najmniejsza rasa spośród kotów domowych, charakteryzująca się bardzo subtelną, wręcz anielską urodą. Jednak to nie tylko wygląd stanowi o ich wyjątkowości – są to zwierzęta bardzo inteligentne, zawsze w dobrym humorze, skore do zabawy i pełne ciepłych uczuć. Trzeba jednak pamiętać, że przy uroczym „niewinnym” wyglądzie i wspaniałych cechach charakteru są z natury niezależne i lubią robić wszystko po swojemu. Bardzo mocno przywiązują się do rodziny i lubią być w centrum uwagi, najchętniej przez cały czas. Koty singapurskie sprawiają wrażenie empatycznych – doskonale wczuwają się w panujące wokół nastroje, są na nie ogromnie wrażliwe i potrafią się do nich dostosować.”Singapura - charakter

Kotopieski

Na swoje singapurki często mówię „kotopieski„, a to dlatego, że koty singapurskie przypominają swoim przywiązaniem i oddaniem psiaczki. Bardzo przywiązują się do swoich opiekunów, zawsze chcą być blisko i chętnie śpią w łóżku razem z człowiekiem.

Lubią pieszczoty, tulenie, głaskanie, noszenie na rękach. Chcą być blisko człowieka, podczas każdej czynności.

Oprócz tego, na podstawie obserwacji Vlady i Herculesa, singapurki zawsze odprowadzają mnie do drzwi i biegną na powitanie.rasa Singapura charakter kot singapurski

Koty singapurskie lubią zabawę, zwłaszcza, jeśli jest to zabawa z opiekunem i wędką. Są inteligentne, aktywne i ciekawskie. Lubią wspinać się, skakać, zwiedzać, zwłaszcza te wysokie, trudno dostępne miejsca. Zawsze są wszystkim zainteresowane, dźwiękiem, nowym przedmiotem, nową osobą.

Mimo swej żywiołowości i chęci do zabawy, nie jest to kot, który psoci, albo pokazuje swoje humory.  Nie jest też hałaśliwy i nie domaga się głośno uwagi, cierpliwie czeka, aż opiekun znajdzie dla niego czas.

Singapura dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami oraz chętnie bawi się z dziećmi.

Kucinta

Rasa Singapura znana na świecie jest też jako Kucinta. Nazwa pochodzi z języka malajskiego i jest połączeniem słów kucing (kot) i cinta (miłość). KUCINTA = KOT MIŁOŚCI Prawda, że nazwa koty miłości jest jak najbardziej trafna?

 

9 Responses

 1. Klaudyna

  Chętnie przygarnęłabym książkę „Piękne koty”. Sama mam tylko psa, ale marzy mi się posiadanie kota. Nie wiedziałam, że istnieją takie rasy z zachowania upodabniające się nieco do psów – to fascynujące. Moja dawna kotka lubiła się miziać wtedy, kiedy chciała i na więcej nigdy nam nie pozwalała 🙂

 2. Sniffonia

  Jestem raczej zwolennikiem psów, ale słodkimi kotami nie pogardzę. Ba, gdy wyprowadzę się od rodziców, to planuję sobie sprawić kota i psa (najlepiej szczeniaka i kociaka, bo wtedy będą razem dorastać i nie powinni sobie zbyt wchodzić w drogę) i kot singapurski wydaje się najlepszym wyborem dla mnie!

  • Helena SingaLove

   Dziękuję bardzo 🙂 Singapurki potrafią zauroczyć swoim wyglądem, ale charakterem rozkochają w sobie każdego 🙂

 3. Klaudia

  Łaśnie się zastanawiałam nad zakupem kota, ale raczej z tych większych, jak Ragdoll, czy Main Coon. Zaczęłam się dzięki temu artykułowi zastanawiać nad takim maleństwem. Dziękuję!

  • Helena SingaLove

   Świetnie, bardzo się cieszę 🙂 kot każdej rasy, nawet zwykły dachowiec z pewnością wniesie wiele szczęścia do Twojego domu 🙂

 4. Edyta

  Wpadłam na ta rasę szukając kotków które Mogą mniej uczulać , dobrze trafiłam ??
  Jak te kotki reagojanna małe dzieci ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *