mój przyjaciel kot Britt Collins recenzja SingaLove

Mój przyjaciel kot

Mój przyjaciel kot Britt Collins obowiązkowa lektura miłośnika mruczków

mój przyjaciel kot Britt Collins recenzja SingaLove

Wiecie, że jestem niepoprawną miłośniczką kotów od samego dzieciństwa, a obecnie związana z nimi zawodowo, będąc felinoterapeutką i tworząc produkty, legowiska i zabawki, dla mruczących przyjaciół, nie mogłam przejść obojętnie obok książki „Mój przyjaciel kot” Britt Collins. Jest to wzruszająca opowieść o pięknej przyjaźni człowieka i kota. Bardzo poruszyła mnie historia bezdomnego alkoholika Michaela, który przygarnął ranną kotkę i zaopiekował się nią najlepiej jak umiał. Jest to początek ich wspólnej przygody i zmiany na lepsze.

recenzja książki o kotach Britt Collins

Jeśli:

 1. Kochasz koty
 2. Ważne są w Twoim życiu takie wartości jak: miłość, przyjaźń, dobroć, wierność, troska o innych
 3. Lubisz przygody i podróże

To książka „Mój przyjaciel kot” jest właśnie dla Ciebie, myślę, że jest obowiązkową pozycją w biblioteczce każdego, zwłaszcza miłośnika mruczków.

 

Natomiast jeśli sądzisz, że:

 1. Kot jest samolubnym, skrytym, pamiętliwym i podłym zwierzakiem
 2. Bezdomni nie mają szans na zmianę życia na lepsze
 3. Świat jest ponury i zły

To po przeczytaniu „Mój przyjaciel kot”, zapewniam Cię, zmienisz zdanie.

książka dla kociarzy SingaLove

„Mój przyjaciel kot” czyta się lekko i z wielką przyjemnością, zwłaszcza, że opiera się na autentycznych wydarzeniach. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że książka ma piękne przesłanie, zgodne  z moimi wartościami.

Pozwoliłam sobie wypunktować myśli, a czasami wypisać cytaty,  by wierniej przekazać to, co Britt Collins cudownie opisała w tej wzruszającej historii:

 1. Kot może stać się prawdziwym, kochającym i wiernym przyjacielem człowieka
 2. Koty są doskonałymi terapeutami, mruczek jest „jak futrzasty balsam przynoszący ukojenie, jak pociecha przepędzająca niepokój i czarne myśli”
 3. „Życie może być bardzo samotne i monotonne, ale znalezienie kogoś, kto pomaga nam przez wszystko przejść, nadaje sens ciężkim próbom.”
 4. Świat jest pełen ludzkiej dobroci i miłości, wciąż jest sporo osób wrażliwych na ludzki los, bezdomnych osób i zwierząt, gotowych nieść pomoc i dzielić się tym, co mają
 5. Nawet w najbardziej trudnych sytuacjach życiowych i doświadczeniach nie wolno tracić nadziei
 6. Świat jest piękny w swej różnorodności
 7. Każdy człowiek może mieć drugą szansę na zmianę życia na lepsze, nawet jeśli wydaje się, że nie może upaść bardziej, bo już znajduje się na totalnym dnie
 8. Bezdomni mają swój kodeks honorowy – w pierwszej kolejności zawsze troszczą się o własne zwierzęta i są oddani swoim kudłaty towarzyszom
 9. „Opiekując się innymi, odnajdujemy siebie.”
 10. „Nie bądź nigdy nieżyczliwy dla obcych, bo odrobina dobroci może cię zaprowadzić naprawdę daleko, a czasem nawet pomóc przetrwać całe życie.”
 11. Podróże i wspólne przygody łączą nie tylko ludzi, ale też pogłębiają więź między opiekunem i jego zwierzakiem

SingaLove mój przyjaciel kot recenzja

Gorąco polecam książkę „Mój przyjaciel kot” Britt Collins, możesz ją kupić klikając w link http://www.empik.com/moj-przyjaciel-kot-zagubiony-futrzak-samotny-facet-i-ich-niezwykla-podroz-collins-britt,p1186875680,ksiazka-p

recenzja książki Mój przyjaciel kot SingaLove

8 Responses

 1. Anna

  Nie wiem, jak to się stało, ale nie czytałam jeszcze żadnej kociej książki 🙂 Szukam fajnej książki o kociej psychice, żaby lepiej zrozumieć mojego kociaka.

  • Helena SingaLove

   Mogę polecić kilka bardzo ciekawych pozycji 🙂 mam sporą kocią biblioteczkę 🙂

 2. Jakub

  Czytałem i bardzo polecam. Ja też wcześnie patrzałem tak na koty ale jednak nie powiem książka zmienia postrzeganie kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *